Duyurular
Mobilyada Neoklasik Dönem

Türkiye’de mobilya sektörü, son yıllarda hızlı bir inovasyon ve  değişim yarışı içerisinde. Bu değişimlere baktığımızda tasarım, moda, renk ve fonksiyonelliğin ön plana çıktığını görmekteyiz. 

Tasarım olarak baktığımızda; Tüketicilerin yaşam alanlarını gelişi güzel değil, bir ahenk ve uyum içerisinde concept ürünler ile tasarladıklarını ve dekoratif eşyalar ile zenginleştirdikleri gözlerden kaçmıyor. 

Bizde CARDIN olarak tasarımcılarımız ile çalışırken bu hususları  göz önünde bulundurduk. 

Mimar ve tasarımcı ekiplerimizin 2016 concepti için ön  gördükleri 100 e yakın tasarımlardan yalnızca 5 veya 6 modeli geniş bir süzgeçten geçirerek tüketicilerimizin beğenisine sunduk 

Moda olarak baktığımızda;  2015 ve 2016 yıllarında neoklasik tarzın ön planda görüyoruz. Neoklasik aslında bilinen klasik tarzdan çok farklı olarak yeni modern tarza eskiye ait dokuların ufak dokunuşları ile ortaya çıkmaktadır. 

Mobilya grubunda ceviz meşe renklerinde ahşabın sıcak dokusu  olan harelerin belirgin olarak hissedilmesi, ayak yapılarında ahşap Retro tarzı torna ayakların kullanılması, belli belirsiz nokta kulpların tercih edilmesi bu tarzı başarılı bir şekilde zenginleştiriyor. 

Koltuk ,kanepe ve köşe takımlarında oturum, sırt ve kollarda  baklava el kapitone işçiliği ile neoklasik tarz başarılı bir şekilde ortaya çıkıyor. 

Soft grup dediğimiz koltuk ve kanepelerde neoklasik denildiğinde, akla ilk gelen materyal  düğmedir. 

Bu senenin trend ürünlerinde bolca düğmenin  kullanılacağını ön görüyoruz. Bizde ürünlerimizde düğme çektirmesi yaparak görselliği zenginleştirdik. 

Döşemeli grupta ikinci öne çıkan unsur ise RENK seçimi. Doğru üründe doğru renk  seçimi ve kombinasyonunun oluşturulması çok önemli. Arge ekibimiz ile oluşturduğumuz kumaş ve renk kartelalarımıza ilave olarak 4 farklı kumaş ve renk kartelası ile Bu sene tüketicilerimize zengin bir kumaş ve renk kartelası alternatifleri sunuyoruz. 

Bu senenin moda renkleri; su yeşili, petrol mavi, şeker pembe, budra , kırık beyaz ve  tüketicilerin vazgeçilmezlerinden olan BEJ ön plana çıkmaktadır. 

Günümüzde takımların tek renk sınırlamasında kalmadığını farklı modüllerin zıt fakat  uyumlu renklerle kombine edildiğini açıkça gördük ve bizde yeni krasyonumuzda bu kombinasyonları sıkça uyguladık.

eskişehir masaj salonu mardin masaj salonu malatya masaj salonu trabzon masaj salonu ordu masaj salonu afyon masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu zonguldak masaj salonu batman masaj salonu mersin masaj salonu Didim bayan escort